خوش آمدید

امروز ۲۳ تیر ۱۴۰۳

به وبسایت موسسه خیریه باقیات الصالحات خوش آمدید

امروز ۲۳ تیر ۱۴۰۳

موسسه خیریه باقیات الصالحات
موسسه خیریه باقیات الصالحات

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
«الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِينَةُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا ۖ وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا» ‌(سوره کهف /آیه ۴۶)
«اموال و فرزندان، زینت زندگی دنیاست و پاداش باقیات الصالحات نزد پروردگارت، بهتر و امیدبخش تر است.»

مجتمع فنی و حرفه ای حضرت آیت الله غیوری (ره)
وابسته به مؤسسه خیریه باقیات الصالحات با هدف آموزش نیروهای مستعد و خلاق جامعه مخصوصاً زنان بی سرپرست و سرپرستان خانواده با رویکرد توانمندسازی و بالندگی آنها تاسیس گردیده است.
این مجتمع در سال ۱۳۹۵ با اخذ پروانه تأسیس از مرکز فنی و حرفه ای کشور و اخذ مجوز تولید فرش از وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت خود را در چهار رشته قالی بافی، خیاطی ، ساخت زیورآلات (تراش سنگ های قیمیتی و نیمه قیمتی) و سبد بافی در فضایی حدود ۲۰۰۰۰ مترمربع در منطقه ورامین ـ روستای کریم آباد تهرانچی آغاز نمود.
در این مجتمع تلاش گردیده تا با استفاده از امکانات و تجهیزات مناسب و مربیان دلسوز و توانمند وهمچنین همکاری با مؤسسات صاحب نام همچون بنیاد فرهنگی رسام عرب زاده که از نام آوران تولید فرش در کشور می باشد اقدام به آموزش کارآموزان و کارورزان و تربیت کارآفرینان گردد.
این مجتمع در کنار برگزاری کلاس های آموزشی، با راه اندازی کارگاه های تولیدی به منظور بسط و توسعه فضای کسب و کار و درآمدزایی برای کارورزان خود همت نموده و به منظور رفاه و راحتی کارآموزان نسبت به دایر نمودن سرویس ایاب و ذهاب رایگان اقدام نموده است.
اقدامات انجام شده:
ـ اخذ مجوز پروانه تاسیس و تمدید کلیه فعالیت ها
ـ اخذ مجوز دو منظوره شدن مجتمع (آموزش آقایان و بانوان)
ـ اخذ مجوز رشته جدید صنایع دستی (بافت سبد)
ـ اخذ مجوزبرای مربیان از فنی و حرفه ای کل کشور
ـ هماهنگی با مراکز مرتبط جهت انجام آموزش سفارش محور برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، کارآفرینان تحت پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت، اصناف، سازمان امور زندانها، فرمانداری ها، شهرداری ها، کمیساریای عالی، هلال احمر و…
ـ اخذ مجوز تولید از اتحادیه خیاطان
ـ اخذ مجوز تولید فرش از وزارت صنعت، معدن و تجارت
ـ برگزاری آموزش بافت قالی پیشرفته برای قالیبافان شهرستان های: ری، ورامین، قرچک به سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت